Kasdieniai patarimai dukrai #145

Kartą sakiau, kad kartais geriau duoti, nei aiškint, kodėl neduosi. Patarimas #127. Duoti – yra greitas procesas, kaip elgetai centų, kaip šuniui kaulą – numetei ir nuėjai sau.

Bet jei situacija tokia, kad tavęs prašo padaryti tai, ką tu moki, tai, kas tau pavyksta, tai, kas tau teikia malonumą, labai pagalvok, jei nenori daryti tai, ką mėgsti pagal uždakymą.  Pagalvok, ar moki šokti pagal užsakymo muziką?

Kadais esu mezgusi draugėms megztinius, dariusi papuošalus, rašiusi, fotografavusi pagal užsakymą. Neprofesionaliai:) Išskyrus kai kuriuos atvejus, kai labai sutapdavo bangos tarp kliento ir manęs, tada pavykdavo. Ir dar tada, kai sakydavo – padaryk taip, kaip tau patinka.

Jei turi nors menkiausią abejonę, – nesiimk jokio užsakymo. Ne todėl, kad nepadarysi. Mes neskaitom svetimų minčių, ir labai sunku nuspėt, kokį vaizdinį galvoje susidarė kitas žmogus. Kartais neatsakingai esu pasakiusi, kad padarysiu, o paskui vaikščiojau su neįvykdytu pažadu ant sprando ieškodama prarasto gyvenimo džiaugsmo. Ir tos dvi sekundės, kai pasakiau “taip” pavirto į kelias dienas permanentinės kančios. Kol padariau. Be meilės. Be kūrybos. Be kaifo sau. Kad tik atsikratyčiau naštos.

Daryk tai, kas tau patinka ir tikrai atsiras žmonių, kurie rinksis iš to, ką esi padariusi – nuotrauką, papuošalą ar dar kažką. Tiesiog. Be žudančio įvaizdžio užsakovo galvoje, kaip tai turi atrodyti.

 
Reklama

O ką jūs galvojat?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s