Kasdieniai patarimai dukrai #197

lupdaziai2Kartais atsitinka, kad reikia gyvenime kai ką nutylėti. Na, kitais žodžiais – nuslėpti. Ne todėl, kad gėda, bet todėl, kad nereikia visiems žinoti. Arba nereikia kai kam žinoti.

Įsivaizduok, du kolegos ima burkuoti. Abu laisvi, laimingi, gali apie tai nors FB paskelbti, bet nenori. Jei tai normalus t.y. tipiškas tautinis lietuviškas  UAB, tai viskas kaip ir normalu (nebent per Kalėdų vakarėlį gerai prisriobus viskas paaiškės), jei koks nors švediškas – gali būt, kad reikia slėpt nuo kolegų ir valdžios. Bent tol, kol bus aišku, kaip visa tai rimta. Tie skandinavai  turi specifinių reikalavimų kolegų tarpusavio santykiams. Negali  pavaldinė sukt romano su savo tiesioginiu vadovu, nes neva tai blogai veikia darbo atmosferą ir kolegų santykius. Vienam teks ieškotis kito darbo. Tam, kuris žemesnėje pozicijoje dažniausiai. O prieš 20 metų daugelyje mūsų krašto  įmonių sekretorės seksas su viršininku nematomu rašalu buvo įrašytas jos pareigybinėse instrukcijose.

Na, bet normaliomis sąlygomis, nežiūrint UAB kapitalo šalies,  kolegos, kurie savaitgalį gražiai praleido kartu romantiškame pagalvių (ir ne tik) mūšyje, visą savaitę save pasmerkia neišsiduodančiai paslaptingai trinčiai tuose pačiuose koridoriuose pakeliui kavos, pietaut, prie spausdintuvo ar į konferencijų kambarį. Abu laikosi iš paskutiniųjų, kad tik neišsiduotų. Ir – surprise, surprise –  iš drebančia ranka nešamo puodelio kava kažkaip pati išsiteliūskuoja sutikus savo aistros objektą. Abu kaip karštu vandeniu perlieti – nenatūraliai įsitempę, specialiai demonstruojantys abejingumą – viskas kaip ant delno akylesniems kolegoms.

Kita situacija. Kolegos didžiuliame akvariume artėjant pietų metui diskutuoja, kas kur eina valgyt, planuoja ką užsisakyti – sušių ar picą. Vienas kolega šūkteli per visą  kambarį merginai “Ieva, varom į MacDonald’ą”! Greitai pavalgysime ir dar seksui laiko liks”. Kolegos leipsta iš juoko , bet jokių įtarimų įsimylėjėliai nesukelia. Nei to sekso per pietų pertrauką reikia, nei ką…

Ramus pokalbis apie gyvenimą, šviesą, fotografiją.  Ir vieną pagrindinių taisyklių – nefotografuoti prieš saulę. “O tu pabandyk, kaip tai įdomu”– sako man. Taip, kiti sako, fotografuok prieš saulę, ją paslėpsi su blykste. Gal iš tikro – geriausia saulę slėpt dienos šviesoj. Arba saulę nuotraukoje paslėpti blykste. Arba jausmus – ryškiai demonstruojant.

Vienas gana žinomas tam tikruose sluoksniuose  kolega daugelį  savo simpatijų vaišindavo kava Gedimino prospekte ir netolimose apylinkėse, visai netoli žmonos darbo. Ir ne kartą šūkteldavo  jai pro šalį  einančiai, supažindindavo su viena ar kita savo kolege, kavos pašnekove, gražia ar įdomia moterim. Buvau ir aš toje situacijoje, susipažinau irgi. Tiesą pasakius, nežinau, ką jo žmona manė ar suprato, bet aš jaučiausi labai gerai, o kaip kitaip jaustis? Neturiu supratimo, kiek iš tu moterų  buvo jo meilužės (ir ar tokių iš viso buvo), bet su draugėmis, kolegėmis, atsitiktinėmis pašnekovėmis Bezdonyse ar kokioje kitoje slaptesnėje dievo užmirštoje vietoje geriantis  kavą  jis būtų sukėlęs daugiau įtarimų.  Kuo atviriau viskas – tuo paprasčiau.

Kažkas iš mados korifėjų siūlė kreivas kojas slėpti po gilia iškirpte. Taip pat, kaip neplautus plaukus gerai paslepia ryškiai dažytos lūpos, o vidinius kompleksus – arogancija.

Standartinis logiškas mąstymas būdingas 90% žmonių – jei darai kažką bloga, turi slėptis.  Jei darai tai atvirai – vadinasi nedarai nieko bloga. Jei nori kažką slėpti – demonstruok tai ir nesukelsi įtarimų!

 

Reklama

O ką jūs galvojat?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s